THERMOZÁKLADY

Moderní technologie XXI. století. Ve spojení se systémem THERMOBLOCK vytvoříte nízko energetický dům za cenu stavby realizované tradičními způsoby.

Thermo základy pro pasivní a nízkoenergetické domy

Představujeme vám nejnovější a nejmodernější řešení základů rodinného domu. Tyto jedinečné základy jsou díky energicky účinnému řešení vhodné pro pasivní a nízkoenergetické domy. Tato technologie má původ ve skandinávských zemích, kde je využívána již mnoho let.

Tento systém na principu plovoucí základové desky má řadu výhod. Při využití této metody není potřeba žádných betonových pásů. Tím ušetříte spoustu času, práce i peněz. Možnost instalace podlahového vytápění přímo na základovou desku.

Thermo základ

Největší nedostatky u klasicky řešených základů jsou nedostatečná izolace a tepelné mosty. Díky naší technologii dokážeme u našich základů zcela odbourat tepelné mosty a snížit U-hodnotu až o 70%. Tak vynikající U- hodnota je zajištěna 30 cm polystyrenu, která zajišťuje potřebnou izolaci domu. Realizace těchto základů je časově nenáročná a konstrukčně jednoduchá. Realizaci provádíme po celé České republice i v zahraničí. R = 6,32 m2 K/W.

Shrnutí výhod plovoucí základové desky:

Veškerá kanalizace a rozvod vody, eventuálně podlahové topení a další média jsou instalována v základové desce. Celá plocha základů je pokryta 30cm vrstvou polystyrenu (bez tepelných mostů). Základová deska je připravena na pokládku podlahové krytiny /plovoucí podlaha, dlažba atd.). Základová deska se provádí včetně izolace proti zemní vlhkosti a radonu. Realizace základové desky trvá max 3 – 5 dní. Pořizovací cena plovoucí základové desky je mnohem nižší než u klasické základové desky. Profil Thermo základu

Postup při realizaci:

Je odstraněna ornice cca 30 cm po celém půdorysu budoucího domu. Poté je vedena kanalizace, odpady a rozvody energií a vody atd. Vše je zasypáno štěrkem min 20 cm a celá plocha je zhutněna. Poté na celou plochu položena vrstva polystyrénu o výšce 30 cm. Na tuto vrstvu je uloženo podlahové topení včetně armovacích košů a karysítě. Vše je zalito betonem.

THERMO ZÁKLADY UKÁZKA

THERMOBLOCK

Nejmorednějsí systém výstavby ekologických domů. Díky své energetiké úspornosti jsou tyto domy šetrné k životnímu prostředí.

Efektivní řešení pro nízkoenergetické domy, které vám ušetří peníze i práci při zateplení stavby.

Představujeme vám kvalitní a úsporné řešení pro moderní bydlení v 21. století. Díky našim jedinečným produktům uspoříte energii i čas při stavbě nízkoenergetického rodinného domu. Doba stavby standardního domu na klíč u nás trvá cca 2 měsíce a hrubá stavba je hotova již do 10ti dnů. Při využití Thermopanelů činí úspora cca 30 % nákladů při realizaci hrubé stavby.

Představujeme vám zcela inovativní způsob výstavby pomocí thermopanelů, ve kterém se spojuje rychlost, příznivá cena a do budoucna i velmi ekonomické bydlení v nízkoenergetické stavbě.

Thermopanel je stavební prvek, který má původ v Kanadě, nicméně je již dlouhé roky využíván i v Evropě, zejména v severských státech. Je vhodný jak pro celé stavby, tak pro přístavby již stojících budov z jiného stavebního materiálu.

Proč stavět z thermopanelu?
 • cenově velmi výhodný stavební systém
 • vysoké tepelné izolační schopnosti – úspora nákladů na vytápění.
 • jednoduchá a rychlá montáž
 • je velmi vhodný i pro výstavbu v záplavových oblastech
 • velmi lehký stavební materiál
 • výstavba je prováděna suchým procesem
 • dokonalé protihlukové vlastnosti
 • nízké dopravní náklady
 • architektonická variabilita a modifikovatelnost
 • Modul THERMOPANEL je sestaven z ocelového rámu ze speciální pozinkované konstrukce, která je nosnou částí panelu. Výplň tvoří desky ze Styroporu (EPS70S) o síle 200 mm. Venkovní konstrukce není spojena s vnitřní, takže je vyloučena možnost vzniku tepelných mostů. Jednotlivé moduly jsou propojeny termoizolačním spojem „pero drážkou“, který zamezuje úniku tepla. Tato konstrukce je připravena k možnosti aplikace vnějších a vnitrních finálních pláštů a umožňuje jednoduché provedení rozvodu všech médií. Střešní krytinu si muže zákazník zvolit libovolnou od bitumenových šindelů až po pálenou nebo betonovou tašku. Povrchová úprava vnitrních stěn je v sádrokartonovém provedení podle charakteru místností. Každá stavba je na míru dle potřeb zákazníka.

  Výpočet úspory Thermopanelu: U=0.111 W / (02.K), R=8.859 m² K / W, RT=9.029 m² K / W

  Thermopanel nepodporuje hoření a je samozhášivý Tepelně-izolační vlastnosti thermopanelů jsou vynikající. Modul nepodporuje hoření – je samozhášivý.

  Nenasákavý a odolný proti vodě Vlhkost je jedním z největších problému staveb. Muže vést k růstu plísní, zhoršovat celistvost konstrukce a vytvářet nezdravé prostředí v místnostech. EPS je v podstatě nenasákavý a neabsorbuje téměř žádnou vodu a to i v případě, že je v ní ponořen po dlouhou dobu. Znamená to, že vlhkost nemá v podstatě žádný vliv na výborné tepelně izolační vlastnosti výrobku z EPS po jejich zabudování do stavby a původní tepelně izolační vlastnosti EPS zůstávají zachovány po celou dobu životnosti stavby. Tento systém výstavby je vhodný i pro výstavbu v záplavových oblastech. Polystyren je odolný proti vodě a nezmění tedy své vlastnosti. Pěnový polystyren nevytváří živnou pudu pro mikroorganismy, nehnije, neplesniví a netrouchniví.

  Věděli jste, že ...?
 • Doba stavby standartního domu na klíč u nás trvá cca 2 měsíce a hrubá stavba je hotova již do 10ti dnů.
 • Tepelně-izolační vlastnosti Thermopanelů jsou vynikající.
 • Moduly nepodporují hoření, jsou samozhašivé a neabsorbují téměř žádnou vodu.
 • Thermopanel je osvědčená technologie s více než 60ti letou praxi po celém světě.
 • Při využití Thermopanelů šetríte cca 30% nákladů při realizaci hrubé stavby.